0
0

Стиль Барокко в меблях

Стиль Барокко в меблях

Стиль Барокко в меблях зароджувався як наслідок його популяризації в оформленні фасадів будівель. Найбільш затребуваним і першочерговим було оформлення церков і фонтанів. Химерні і витіюваті лінії, що вражають уяву глядачів, залишали незабутні відчуття. А розмах і розмір різьблених деталей лише посилювали ефект.

Це не могло залишити байдужим королівські двори, які замовляють оформлення або споруду палаців і територій навколо них. Час впровадження Стилю Бароко в меблі було лише питанням часу. Адже зовні будівля повинна відповідати інтер'єру і навпаки. Має зберігатися та  передаватися настрій.

Періодом масового поширення саме в меблях вважається час Людовика 15-го. Дивани, крісла, журнальні столики, шафи і комоди стали уподібнюватися скульптурам, картинам, фресок та інших творів мистецтва. Оббивки рясніли золотими і срібними нитками, забарвлення під золото, робили меблі схожими на ювелірні вироби. Багато виробів збереглися в музеях і приватних колекціях до наших днів.

Чи зберігся стиль Барокко в меблях до наших днів ?!

Як виробник меблів в класичних стилях понад тридцять років, нам випала можливість бути не просто спостерігачем, а й учасником процесу адаптації класики в сучасних інтер'єрах. Поділимося деякими очевидними трансформаціями з вами:

  • Стелі стали нижче. Думаєте до чого це сказано ?! Висота спинки дивана в стилі бароко, могла досягати трьох метрів. Звичайно, ефективна площа використання була значно менше, але ж Барокко перекладається як "химерний". Тому зовнішній гротеск був важливіше витрат на утримання і вартості. Нині, вироби мають звичну, схожу зі стандартними для XX-го століття величинами;
  • Розміри кімнат зменшилися. Танцювальні зали завдовжки в 20 метрів залишилися в музеях і на картинках. Прийшов час раціонального використання доступних площ. Кожне крісло, диван, приліжкова лавка, консольне дзеркало, повинні використовуватися з максимальною ефективністю;
  • Складність різьблення також перенесла спрощення, причин тут декілька: дешевше, простіше прибирати, можна домогтися того ж візуального ефекту, при більш простих малюнках, обігравши інтер'єр іншими елементами.

Що ж не змінилось:

  • Меблі як і раніше виготовляються на верстатах, вручному і в змішаному режимі;
  • Вони виготовляється з дерева;
  • Доступні всі ефекти стилізації: патина, позолота, сріблення і інші;
  • Все ще є майстри, здатні виготовити їх по малюнку, з нанесенням ликів, ініціалів та інших зображень;
  • Досі можна вважати, що  меблі належать до стилю Барокко.

Підводячи підсумок, меблі в стилі барокко перенесли якесь спрощення, на догоду сучасним вимогам, але все ще залишаються ними.

В асортименті фабрики "Кур'єр" ви знайдете чимало предметів, що зберегли точну відповідність виробам минулих століть. Але і багато нових, адаптованих, так званих - в стилі Нео-Барокко. Все залежить від завдань, які ви ставите перед собою і меблями. Ми пропонуємо широкий асортимент, який не поступається за якістю і красою закордонним аналогам. За десятки років наша продукція прикрасила багато заміських будинків, ставши улюбленим місцем для зустрічі всієї родини, прийому гостей та святкувань.

Сподіваємося інформація була для вас корисною. А якщо у вас виникли питання щодо нашої продукції, менеджер підприємства з радістю на них відповість.

Рекомендуємо додати наш офіційний сайт в закладки і частіше відвідувати головну сторінку. На ній ви знайдете всі новинки, нерідко поповнюють каталог продукції.

стиль Барокко

Відгуків: